Ana Sayfa Kitaplar Bilgi Yayınevi ARMUT KAFA AİLESİNİN SERÜVENLERİ SERİSİ

ARMUT KAFA AİLESİNİN SERÜVENLERİ SERİSİ

Mavisel Yener’in okul öncesi çocuklar için yazdığı Armut Kafa Ailesi’nin üyeleri altı kişiden oluşuyor. Biri kız diğeri oğlan olan ikizler, Baba Armut Kafa, Anne Armut Kafa ile kedileri Pupu ve Yuyu. Serinin Köpekleri Seven Kedi adlı kitabında Yuyu, Pupu’nun doğum günü için hazırlıklara başlamış bile. Pupu, doğum gününe çağıracağı arkadaşlarının listesini yapıyor; ‘Tırmık, Fırfır, Titrek, Havhav”. Listenin sonundaki isim anne kedi Yuyu’yu çok şaşırtıyor. Çünkü Pupu doğum gününe arkadaşı bir köpeği çağırmayı düşünüyor. “Köpekten arkadaş olur mu?” diyen Yuyu mu haklı, Pupu mu, göreceğiz. Farklılıkların kabulü konusuna mercek tutuyor Mavisel Yener bu kitabında. Sihirbaz Dinozor, yalan konusunda çocukları düşündürürken, Papağanlar Ne Yer, meraklı çocukları araştırmaya yöneltiyor. Piyano Çalan Kedi, Pupu’nun piyano konseriyle başlıyor, evde şamata var! İkizler Okula Başlıyor’da ikizlerin okula gittiği ilk gün anlatılıyor. Okula onlarla birlikte giden Pupu nereye kayboldu acaba? Son sayfalardaki masal karakterlerini boyamak çocukların hoşuna gidecek. Serap Deliorman’ın sevimli çizgileriyle şenlenen dizinin her kitabında farklı bir serüven gizli.

Kazanımlar

Arkadaşlık, Özveri, Oyun, Hayvan Sevgisi, Aile, Yalan Söylememek, Müzik Sevgisi, Duygular, Farklılıkları kabullenme, Okulda İlk Gün.

Kapak

armutkafa

Özellikler

Armut Kafa Ailesi Dizisi / Okul Öncesi (Öykü)

Yayıncı: Bilgi

Resimleyen: Serap Deliorman

Sınıflar: Okul Öncesi, 1. Sınıf

Dizideki Kitaplar

1-İkizler Okula Başlıyor

2-Köpekleri Seven Kedi

3-Papağanlar Ne Yer

4-Piyano Çalan Kedi

5-Sihirbaz Dinozor

BENZER KAYITLAR

0 27

0 20

1 YORUM

  1. mavisel yener bende sizle bi gün tanışıcam inşallah kitaplarınızdan birini okudum ve bayıldım çok güzel kitaplarınız var size sevgilerimi iletiyorum

Bir Yorum Bırak