Ana Sayfa Kitaplar Dolunay Dedektifleri DOLUNAY DEDEKTİFLERİ 2 / DEHŞET MEKTUPLAR

DOLUNAY DEDEKTİFLERİ 2 / DEHŞET MEKTUPLAR

Çocuk edebiyatının üretken, bol ödüllü yazarı Mavisel Yener, Dolunay Dedektifleri serisinde, dedektif romanlarını seven çocuklar için birbirinden heyecanlı kitaplar sunuyor. Dehşet Mektuplar, bu serinin ikinci kitabı.

Ece, Birce, Oğuz, Bilgecan ve Ada serüven yaşamayı seven, heyecanlı, gözüpek, girişken, birbirini seven beş genç. Onlar her kitapta yeni bir giz peşindeler. Bu gençlerin serüvenlerini anlatan Dolunay Dedektifleri Dizisi’nin her kitabında farklı bir mekânı tarihsel birikimi ve dokusuyla arka plana alıyor yazar.

Yener, olayları saklayan giz perdesini bazı kanıtlara dayandırarak aşama aşama kaldırıp olayı çözümlerken, heyecan dozunu artıran işlevsel öğelerden yararlanıyor. Yazarın akıcı ve arı-duru Türkçesi övgüye değer. Çocuk ve genç okurların nabzını tutmayı iyi bilen Mavisel Yener, Dolunay Dedektifleri serisinde mekânları gerçek yaşamdan ödünç alarak, gerçek ve düşleri harmanlıyor. Yüksek tempolu, sürprizli, neden sonuç ilişkisi içinde mantık yürütmeyi yüreklendiren bir okuma için uygun bir seçenek sunuyor dizi.

Dolunay Dedektifleri dizisi, analitik düşünceye iten olay örgüsüyle okurunu ciddiye alıyor, okur da onu ciddiye aldı ve çok okunanlar arasına soktu.

Kazanımlar

Araştırma, Merak, Duygular, Arkadaşlık, Dostluk, Aile, Kentlerimiz, Tarih Bilinci, Farklılıklar, Önyargılar.

Kapak

dolunay2

Özellikler

Dolunay Dedektifleri 2 / Dehşet Mektuplar (Roman) 165s.

Yayıncı: Bilgi

Resimleyen: Murat Sayın

Sınıflar: İlkokul 4. Sınıf, Ortaokul 1. Sınıf, Ortaokul 2. Sınıf, Ortaokul 3. Sınıf

BENZER KAYITLAR

0 57

0 75

2 YORUM

  1. Dolunay dedektifleri 2 adlı kitabınızı çok beğendim.Hayatımda gördüğüm en iyi 10 yazar arasındasınız.

  2. Bayıldııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııımmm
    Çocuğumla okuyorum kampanyası yaptılar bizim okulda dolunay dedektifleri dehşet mektupları seçtiler tabi ki çok eğelencili ve1.oldukkkkkk😉😉😉

Bir Yorum Bırak