Ana Sayfa Atölye Çalışmalarım MAVİSEL YENER İLE ŞİİR ATÖLYESİ

MAVİSEL YENER İLE ŞİİR ATÖLYESİ

Şiir okumayı sever misin? Yanıtın “evet”se bu kitap çok işine yarayacak. Tabii “hayır” dersen de çok işine yarayacak…

Her şiirin bir macerası ve çözülmeyi bekleyen bir bilmecesi olduğunu vurgulayan Mavisel Yener, şiiri sanatsal bir ifade biçimi olarak kullanma konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla hazırladığı Mavisel Yener ile Şiir Atölyesikitabında, eğlendiren ve aydınlatan bir şiir deneyimi vadediyor.

Şiire ilgi duyan her yaştan edebiyatseverin kitaplığında bulundurmak isteyeceği bu yapıcı eser, şiir dili, şiirde kullanılan söz sanatları, şiir yazım kuralları, şiir yorumlama ve anlamlandırma gibi çeşitli örneklerle zenginleştirilmiş kapsamlı bir içerik sunuyor. Ayrıca kitabın arkasında yer alan Şiir Defterim bölümü, herkesi hayal kurmaya, düşünmeye ve düşündüklerini ifade etmeye davet ediyor.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan Cahit Külebi’ye, Orhon Murat Arıburnu’ndan Necati Cumalı’ya değin pek çok şiir ustasının dizelerini ağırlayan bu çalışma, yazarın “Şiirde 4D” gibi kendi yaratımı olan çok özel tanımlamalara ve açıklamalara da yer veriyor.

Hans Christian Andersen Ödülü için 2018 yılı Türkiye adayı olarak gösterilen Mavisel Yener, esin perinizi harekete geçirip sizleri kendi şiir serüveninizin derin sularında dalış yapmaya çağırıyor!

Kazanımlar

     Şiir okuma ve yazma sevgisi, şairleri tanıma, şiir üzerine düşünme, yaratıcı yazma becerileri

Kapak

Özellikler

Mavisel Yener ile Şiir Atölyesi
Yazar: Mavisel Yener
İllüstratör: Eugene Ivanov
ISBN: 9786059604444
Baskı Detayları: 160 sayfa

Tudem Yayınları

Sınıflar: Okul Öncesi, 1. Sınıf

BENZER KAYITLAR

0 27

0 20

YORUM YOK

Bir Yorum Bırak