Ana Sayfa Kitaplar Aytül Akal'la Birlikte KAYIP KİTAPLIKTAKİ İSKELET 2 / YAŞAYAN ÖLÜLER

KAYIP KİTAPLIKTAKİ İSKELET 2 / YAŞAYAN ÖLÜLER

Türk çocuk ve gençlik yazınının yetkin yazarları Mavisel Yener ile Aytül Akal’ın ortak kaleme aldıkları “Kayıp Kitaplıktaki İskelet- Yaşayan Ölüler”, uluslararası seçkiye de girerek taçlanan, “Kayıp Kitaplıktaki İskelet” serisinin ikinci kitabı.

Kitabın başkahramanı Ceylan ve dostları, Efes antik kentinde bulunan dünyaca ünlü tarihi Selsus Kütüphanesi’nden, Antik Tiyatro’ya uzanan gizemli geçitte yepyeni keşifler yaparak tarihin gizlerine büyüteç tutuyorlar. İlk kitapta merak edilen sorular yanıtlarını buluyor. Antik kentte yaşayan heykeltıraşlar Arete ile Epistem’in heykellere sakladıkları sır çözülürse Efes Kenti nasıl karışacak? Selsus Kütüphanesi’nin mimarı Vitruoya’nın herkesten gizlediği papirüste neler yazıyor? Bilge kaplumbağa Kappak ile Saygıdeğer Baykuş’un günümüze taşımaya çalıştığı gizem ne? Gizli Geçit’teki iskelet kime ait?

Efes’teki ‘yaşayan ölüler’ kimler? Binlerce yıl önce ölmüş olsalar da, öyküleriyle Efes’te sonsuza dek yaşayacaklar mı? “Yaşayan Ölüler” okurlarını tarih, gizem, merak ve heyecan dolu bir serüvene davet ediyor. İki yazarın benzersiz bir kurgu ve dil ile kaleme aldıkları bu kitap, okurlarını,  insani değerleri sorgulamaya da yöneltiyor.

Kazanımlar

Sevgi,  Arkadaşlık, Hayvan Sevgisi, Tarih Bilinci, Duygu Eğitimi, Değerler Eğitimi

Kapak

Kayıp-Kitaplıktaki-İskelet-001

Özellikler

Kayıp Kitaplıktaki İskelet 2 / Yaşayan Ölüler (Roman)

Yayıncı: Tudem

Yayın Yılı: 2014

Resimleyen: Saadet Ceylan

Sınıflar: 3. Sınıf, 4. Sınıf, Orta 1. Sınıf

BENZER KAYITLAR

0 14

0 45

2 YORUM

  1. Sevgili Mavisel Yener,
    Mavi mutluluk böyle olsa gerek, çocuk bir sevinçle site içinde dolandım.
    Aytül Akal-Mavisel Yener kilisini yürekten kutluyorum.
    Selçuk Oğuz

  2. Sizin kitaplarınızı çok seviyorumm bütün kitaplarınızı okudum en çok kayıp kitaplıktaki iskeleti 1 ve 2 sini sevdim . Kitap okumak benim için çok önemli üzgün olduğumda yorgun olduğummda… beni mutlu ediyor . Kitaplarınız çok güzel

Bir Yorum Bırak